מכון גמילה - Biglal רפואה משלימה

מכון גמילה

איזה טיפולים שונים יש במכון גמילה?

אנשים רבים סובלים מהתמכרויות שונות, חלק מהם מודעים לכך וחלק לא מודעים לכך או לא מעוניינים להכיר בהתמכרות הזו. ישנן התמכרויות אשר פוגעות רק באותו אדם מכור ואחרות הפוגעות גם בסביבה ובאנשים הקרובים אליו. לשמחתנו קיימים מכוני גמילה שונים המספקים פתרונות וטיפולים אינטנסיביים המסייעים לטיפול באותן התמכרויות. מכון גמילה הוא גוף מוסמך המעסיק פסיכולוגים ואנשי מקצוע שונים מתחום הפסיכולוגיה וכן לעתים רבות גם מכורים שנגמלו ומרצים על התהליך שעברו ומסייעים לאנשים אחרים לעבור את התהליך גם כן כאשר האדם שעומד מולם היה במקום שהם נמצאים ויודע מה הם עוברים.

סוגים שונים של התמכרויות שמכוני גמילה מספקים להם טיפול:

  • התמכרות למין – אנשים הזקוקים למין ולעינוג לעתים קרובות, לעתים רבות פעם ביום ולעתים יותר מפעם ביום עד כדי כך שזה הופך להתמכרות שעשויה לגרום למעשים לא ראויים מצד המכור. כדאי להגיע אל מכון הגמילה ולטפל בנושא ולחזור לנהל אורח חיים מסודר והגיוני.
  • התמכרת לסמים – אחת הבעיות הקשות היא התמכרת לסמים. לצערנו הרב גם בישראל יש אנשים רבים המכורים לסמים. הם טוענים שזה עושה להם טוב אבל הם פוגעים בבריאות שלהם ולעתים רבות גם בסובבים אותם. הם מנותקים מכל מה שקורה ובוודאי שלא יכולים לנהל אורך חיים נורמלי.
  • התמכרות לאלכוהול – האלכוהול פוגע בכליות ובכבד שלנו, אם שותים ממנו יותר מדי לא רק שאתם עשויים ל"אבד את זה" באותו היום ולא להיות אחראיים להתנהגות שלכם ולמילים שיוצאות לכם מהפה (הלוואי וזה היה רק מילים) אתם גם עשויים להיות אלימים ובעייתיים כלפי הסביבה שלכם.
  • ישנן עוד התמכרויות לנושאים שונים כמו שינה, סוכר, הימורים, סיגריות והתמכרויות אחרות שמכוני גמילה שונים מספקים להם פתרונות וליווי.

מהו העיקרון הבסיסי החשוב לפתרון ההתמכרות?

על מנת לפתור התמכרות מסוימת חשוב מאוד לייצר נתק מוחלט בין מושא ההתמכרות לאדם המכור. מכון גמילה מקצועי יספק מרכז נקי ומבודד לאותו מכור ממושא ההתמכרות שלו. לדוגמה אדם המכור לסמים לא יוכל לגעת בסמים במהלך תקופת הגמילה. הרעיון הוא להעניק למטופל גם כלים שלאחר הגמילה הוא לא יצטרך לגעת שוב בסמים יותר.

קבלת כלים להתמודדות גם לאחר הטיפול:

במידה ואדם עובר טיפול של מספר חודשים במכון הגמילה ומצליח לאורך תקופה זו להיגמל ממושא ההתמכרות שלו – הוא כעת חוזר לחיים הנורמאליים בחוץ ויכול להיחשף שוב לאותו מושא התמכרות שלו. כעת כשכבר אין לו סביבה מגבילה ונקייה מאותה התמכרות ואנשי מקצוע הנמצאים סביבו כל הזמן – הוא צריך לדעת להתמודד בעצמו עם הסיטואציה ולהימנע מחזרה אל מושא ההתמכרות. לצורך כך מכון גמילה רטורנו פיתח שיטה מיוחדת המשלבת בין גמילה לבין קבלת כלים להתמודדות עם מושא ההתמכרות גם לאחר תקופת הגמילה והחשיפה למציאות החדשה שלאחר מכן.

LEAVE A REPLY

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *